ajutor pentru mini-aziluri

madlene
Новичок

ajutor pentru mini-aziluri

Сообщение madlene » 13 окт 2013, 21:19

Buna seara
am deschis aceasta tema pentru ca as vrea sa acord ajutor si altor azile care au nevoie de produse alimentare,medicamente sau altceva.In prezent acord ajutor doar azilului
cathrina si citeceva pentru cel din dubasari.
Aici sunt teme vechi despre aziluri de aceea nu stiu daca mai exista aceste aziluri sau nu si care din ele au nevoie de ajutor.
Ar putea cineva dintre administratorii acestui forum sa imi raspunda si sa imi scrie care aziluri inca exista si au nevoie de ajutor.
Multumesc

Olga S
Заслуженный активист

Re: ajutor pentru mini-aziluri

Сообщение Olga S » 13 окт 2013, 23:53

madlene писал(а):...Ar putea cineva sa imi raspunda si sa imi scrie care aziluri inca exista si au nevoie de ajutor.
Multumesc

Buna seara,
in primul rind vreau sa va mulzumesc din tot sufletul pentru ajutorul deja accordat azilului Casa Katharina si azilului privat din Dubosari.
La moment, in Chisinau, exista inca 4 aziluri, mai mari si mai mici.
Din pacate, absolut toate din aceste aziluri, au nevoe de ajutor. Unele din acestea aziluri primesc partial ajutor de la organisatiile din Germania; altele incearca sa supravetueasca cu propriile puteri si datorita ajutorului de la oamenii din tara, adica de la noi.

Inseamna la moment noua ne este cunoscut:

1. Azilul "Casa Catharina"
2. Azilul de la Balabanesti "Datscha"
3. Azilul "Laika"

4. Azilul "AOVA" -privat
5. Azilul de la Dubosari -privat
6. Azilul de la Singera - privat

Primele trei sint partial ajutate de organisatiile din Germania. Insa de ajutor au nevoe permanent. Fara ajutorul din Tara avea sa fie tare greu de a supavezui.
Ultimele trei (privat) primesc ajutor numai din tara, de la lokuitorii Moldovei.

mila
Новичок

Сообщение mila » 14 окт 2013, 20:39

Здравствуйтев помощи мы очень нуждаемся число животных растет подкидываютнедавно подкинули в мешке трех месячных котят и щенка в полиэтеленовом мешке под забором оставили слепого кота не хватает еды осталась без работы содержим животных на пенсию мужа положение катостофическое животных никто не берет

Olga S
Заслуженный активист

Сообщение Olga S » 16 окт 2013, 15:26

mila писал(а):Здравствуйте
- в помощи мы очень нуждаемся,
- число животных растет, подкидывают,
- недавно подкинули в мешке трех месячных котят и щенка в полиэтеленовом мешке,
- под забором оставили слепого кота,
- не хватает еды,
- осталась без работы,
- содержим животных на пенсию мужа,
- положение катостофическое, животных никто не берет

Мила, напишите пожалуйста нам линк на ваш приют, где можно было бы увидеть ваших подопечных. Есть ли у вас страничка ?

Вернуться в «Помощь кураторам, опекунам и мини-приютам /Ajutor pentru curatori, tutori si mini-aziluri»