Пинчерёнок, подобранная больной в центре.

Истории и фотографии животных, пристроенных за границей; "до и после"
Istoria in fotografii a animalelor, care si-au gasit stapanii peste hotare; "pina la" si "dupa"
Olga S
Заслуженный активист

Пинчерёнок, подобранная больной в центре.

Сообщение Olga S » 27 авг 2015, 11:18

Vineri seara, pe str. Bucureşti 37, am găsit o căţeluşă de talie mică. Stătea nemişcată după poarta unei curţi comune. Nu îşi putea mişca lăbuţele, avea febră şi părea şi deshidratată. A fost cu siguranţă observată de cineva, pentru că avea apă (la care nu avea puteri să ajungă) şi un călcîi de pîine, însă mai mult de atît nu s-a făcut pentru ea.
Am sunat pe la uşile din curte, dar nu mi-a deschis nimeni (s-ar putea să fie vorba de birouri). Am întrebat pe cine mai era prin preajmă şi mi-au zis că o văd pentru prima dată.
Am apelat la voluntarii de la ALGA şi i-am acordat primul ajutor (administrat antibiotice). Bănuim că a fost lovită de o maşină şi are ceva fracturat. Căţeluşa este adăpostită temporar, însă are mare nevoie de stăpîni. Poza nu este foare clară din păcate, dar vă asigur că este foarte dulce şi simpatică.
Dacă e cineva care o poate adopta sau cel puţin o poate adăposti temporar, vă rog să mă contactaţi pe mine (069301141) sau pe dna Valentina (079629705). Dacă vreţi să contribuiţi altfel la tratarea ei, sunteţi foarte bineveniţi, pentru că antibioticele pe care le-am cumpărat s-au epuizat deja. Mi s-a explicat că un curs întreg de tratament durează 10 zile. În afară de asta, ar fi minunat dacă am putea să-i facem şi un examen Roengen, ca să înţelegem dacă are ceva fracturat sau nu. Vă mulţumesc mult!

Изображение

https://www.facebook.com/photo.php?fbid ... 133&type=1

Olga S
Заслуженный активист

Re: Пинчерёнок, подобранная больной в центре.

Сообщение Olga S » 27 авг 2015, 11:30

Малышка ищет дом!!!
Друзья, если вы помните, у нас был пост об этой собачке (фото).
Она была найдены в июле, в центре города, неподвижной, больной, обезвоженной и с температурой.
Тема о ней:
https://www.facebook.com/photo.php?fbid ... 133&type=1
После лечения и соответствующего ухода собачка перевоплотилась в очень симпатичненькую девочку, напоминающую пинчерёнка !
Девочке приблизительно 10 мес.., маленьких размеров.
Желающих приютить малышку просим звонить Валентине: 079-629-705

Изображение

admin
Администратор

Сообщение admin » 04 ноя 2016, 22:00

Скоро год, как мы уже дома, в Германии!

Изображение

Изображение Изображение

admin
Администратор

Сообщение admin » 04 ноя 2016, 22:11

Без слов...

Изображение

Вернуться в «Пристроенные за границей / Au fos adoptati peste hotare»